KONST / Litografier / Mappar 14378321
*
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 16:54:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 16:54:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson litografier mappar numrerad 120-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28